Jakie zastosowanie ma brykieciarka ślimakowa?

Obecnie w wielu zakładach produkcyjnych wykorzystywane są dodatkowe urządzenia, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo zleconych zadań, a także pozwalają pozbyć się wielogabarytowych odpadów. Taką właśnie maszyną jest prasa ślimakowa, którą — wbrew powszechnej opinii — nie stosuje się wyłącznie w stolarniach i na tartakach. Nazwa sprzętu wzięła się głównie z budowy, w której znajduje się ślimak podający oraz prasujący, wykonujący ruch obrotowy, co doprowadza z kolei do procesu brykietowania.
Jakie materiały sprasowuje brykieciarka?
Poza elementami drewnianymi prasa doskonale radzi sobie z takimi odpadami jak:
- folia plastikowa,
- butelki PET,
- puszki aluminiowe,
- puszki stalowe,
- styropian EPS,
- pianka PUR oraz EPE,
- plastiki twarde.
Dostępna na rynku brykieciarka ślimakowa zmniejsza objętość odpadów, dzięki czemu znacznie łatwiej je magazynować czy przenosić. Producenci często proponują w pełni zautomatyzowaną maszynę, która jedynie w minimalnym stopniu wymaga wsparcia ze strony pracownika.
Gdzie zamówić prasę ślimakową?
Urządzenie musi być przede wszystkim wytrzymałe ze względu na warunki, w których pracuje. Mowa głównie o wysokim ciśnieniu przekraczającym 100 MPa oraz temperaturze sięgającej nawet 200° C. Na stronie bramidan.pl można zapoznać się z bogatą ofertą zautomatyzowanych brykieciarek ślimakowych o różnych parametrach (dopasowanych do potrzeb przedsiębiorców). Firma zapewnia serwis (gwarancyjny i pogwarancyjny) oraz wsparcie techniczne.
Proponowane urządzenia zostały wyposażone w m.in. wydajny rozdrabniacz dzielący materiał oraz czujnik stale monitorujący poziom napełnienia. Na stronie zamieszczono szczegółowe dane techniczne wszystkich pras ślimakowych wraz z filmami ukazującymi ich działanie.
Skomentuj wpis