csjbialybor.pl - budujemy dla Ciebie marketingowe mosty

Napisz do nas!

Jakie zastosowanie ma brykieciarka ślimakowa?

Dawid Sikora 2023-09-10 0 komentarzy
Jakie zastosowanie ma brykieciarka ślimakowa?

Obecnie w wielu zakładach produkcyjnych wykorzystywane są dodatkowe urządzenia, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo zleconych zadań, a także pozwalają pozbyć się wielogabarytowych odpadów. Taką właśnie maszyną jest prasa ślimakowa, którą — wbrew powszechnej opinii — nie stosuje się wyłącznie w stolarniach i na tartakach. Nazwa sprzętu wzięła się głównie z budowy, w której znajduje się ślimak podający oraz prasujący, wykonujący ruch obrotowy, co doprowadza z kolei do procesu brykietowania.

Jakie materiały sprasowuje brykieciarka?

Poza elementami drewnianymi prasa doskonale radzi sobie z takimi odpadami jak:

  • folia plastikowa,
  • butelki PET,
  • puszki aluminiowe,
  • puszki stalowe,
  • styropian EPS,
  • pianka PUR oraz EPE,
  • plastiki twarde.

Dostępna na rynku brykieciarka ślimakowa zmniejsza objętość odpadów, dzięki czemu znacznie łatwiej je magazynować czy przenosić. Producenci często proponują w pełni zautomatyzowaną maszynę, która jedynie w minimalnym stopniu wymaga wsparcia ze strony pracownika. 

Gdzie zamówić prasę ślimakową?

Urządzenie musi być przede wszystkim wytrzymałe ze względu na warunki, w których pracuje. Mowa głównie o wysokim ciśnieniu przekraczającym 100 MPa oraz temperaturze sięgającej nawet 200° C. Na stronie bramidan.pl można zapoznać się z bogatą ofertą zautomatyzowanych brykieciarek ślimakowych o różnych parametrach (dopasowanych do potrzeb przedsiębiorców). Firma zapewnia serwis (gwarancyjny i pogwarancyjny) oraz wsparcie techniczne.

Proponowane urządzenia zostały wyposażone w m.in. wydajny rozdrabniacz dzielący materiał oraz czujnik stale monitorujący poziom napełnienia. Na stronie zamieszczono szczegółowe dane techniczne wszystkich pras ślimakowych wraz z filmami ukazującymi ich działanie.

Skomentuj wpis